Netflix’in para aklama dizisi: OZARK

Değerli izleyiciler, hepiniz hoş geldiniz.

Bugün OZARK konuşacağız, son günlerdeki Game of Thrones’tan sonra en popüler dizinin OZARK olduğunu belki duymuşsunuzdur. Haliyle ortalıkta böyle bir haber olunca merak edip bu diziyi izlemeyi düşünmüş olabilirsiniz; ama nedir bu dizinin
olayı?

Hikaye kısaca şu şekilde:
Bir finans danışmanı (ki bu komedi filmlerinden çok aşina olduğumu Jason Bateman) ailesini Chicago’dan Missouri’deki Ozarks’a sürükler. Burada, bir uyuşturucu patronunu memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolar para aklamalıdır.

Dizi çok kez Breaking Bad ile karşılaştırıldı ancak bana sorarsanız uyuşturucu parası dışında iki dizinin pek ortak noktası yok. Hatta Breaking Bad ile karşılaştırıldığında bu dizide uyuşturucu görmüyorsunuz bile diyebiliriz. Bu dizide para görüyoruz, çok para. Kamyon dolusu değilse de duvar dolusu para. Breaking Bad daha çok uyuşturucu temalı bir diziyken OZARK daha çok para aklama
konulu bir dizi. Zaten dizinin bölümlerinde Jason Bateman’ın sürekli olarak para aklayabileceği işler aradığını izliyor olacaksınız.

Dizideki karakterlerin geçmişleri çok detaylı işlenmiyor, ancak dizinin akışı içerisinde hikayeyi bozacak, sorgulayacak şeyler çok hissetmiyorsunuz. Muhtemelen dizi devam ettikçe bazı şeyleri çok daha iyi anlarız.

Hikayenin dışında diziyi teknik açıdan değerlendirecek olursak Dizi’nin çok büyük bütçelerle hazırlanmadığını söylemek çok zor olmayacaktır. Sizi derinden sarsan görüntüler olmadığı gibi sizi sıkacak görüntüler de yok, sonuçta dizi ortaya mükemmel bir eser çıkmasını çok da bekleyemeyiz. Sesler ve müzikler de öyle çok etkileyici değil; ancak konu oyunculuklara geldiğinde… Söyleyecek söz bulmak gerçekten çok zor. Özellikle Jason Bateman komedi filmi adamıdır imajını yıkıyor. Dramın da altından gayet iyi kalkıyor.

Diziyi izleyip izlememek arasında bir gel git yaşıyorsanız, bence çok kafa yormayın ve diziyi izleyin. Kesinlikle izlemeye değer. Eğer dizinin temposunu yavaş buluyor gibiyseniz sorun değil, dizinin kendine has bir temposu var. Bu yüzden en az 2 bölüm izleyin ve sonra duruma göre devam edin.

Sizin aranızda diziyi izleyenler var mı? Diziyi nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizimle ve diğer izleyicilerle paylaşabilirsiniz. Diğer videolarımızı kaçırmamak için abone olabilir, videoya dislike atıp trolleyebilirsiniz; ama siz yine de trollemeyin videoyu beğenin. Tekrar görüşünceye dek hoşçakalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir